| Name | Mini Mist Air Cooler |
|---|---|
| Power Source | 220V AC/110V AC |
| Weight | 12 Kg |
| Airflow | 80 CFM |
| Warranty | 1 Years |
| Model NO. | B01 |
|---|---|
| Usage | Room, Kitchen |
| Indoor Machine Noise | >50dB |
| Cooling/Heating | Cooling Only |
| Power Source | Electrical |
| Model NO. | B01 |
|---|---|
| Usage | Room |
| Indoor Machine Noise | >50dB |
| China Energy Efficiency Standard | Level 2 |
| Cooling/Heating | Cooling Only |
| Model NO. | B01 |
|---|---|
| Usage | Room |
| Indoor Machine Noise | >50dB |
| China Energy Efficiency Standard | Level 2 |
| Cooling/Heating | Cooling Only |
| Model NO. | B01 |
|---|---|
| Usage | Room, Car, Outdoor |
| Indoor Machine Noise | >50dB |
| Cooling/Heating | Cooling Only |
| Power Source | Electrical |
| Model NO. | B01 |
|---|---|
| Indoor Machine Noise | >50dB |
| Cooling/Heating | Cooling Only |
| Power Source | Electrical |
| Power Type | AC |
| Model NO. | B01 |
|---|---|
| Usage | Room, Car, Outdoor |
| Indoor Machine Noise | >50dB |
| Cooling/Heating | Cooling Only |
| Power Source | Electrical |
| Model NO. | B01 |
|---|---|
| Usage | Room, Car, Tent |
| Indoor Machine Noise | >50dB |
| Cooling/Heating | Cooling Only |
| Power Source | Electrical |
| Power Source | AC 220V,AC 110V |
|---|---|
| Weight | 13 Kg |
| Rated Power | 280W |
| Cooling Capacity | 2500BTU |
| Heating Capacity | 2000BTU |
| Model NO. | M01 |
|---|---|
| China Energy Efficiency Standard | Level 2 |
| Cooling/Heating | Cooling Only |
| Power Source | Electrical |
| Power Type | AC |