| Power Consumption | 230 Watts |
|---|---|
| Warranty | 1 Years |
| Noise Level | 45 DB |
| Type | Air Conditioner |
| Timer Function | Yes |
| Name | Portable Mini Split AC Unit |
|---|---|
| Voltage | 220V,110V |
| Cooling Capacity | 5500BTU |
| Power Consumption | 490 Watts |
| Operating Temperature Range | 16°C To 32°C |
| Name | Portable Split AC Units |
|---|---|
| Power Consumption | 490 Watts |
| Voltage | 220V,110V |
| Cooling Capacity | 5500BTU |
| Refrigerant Type | R410A |
| Name | Small Compact AC Units |
|---|---|
| Voltage (v) | 220,110,12V,24V |
| Power (w) | 500 |
| Use | Room,Car,Meetting Room,RVS / Tent,Office |
| Power Source | Electrical,Solar |
| Name | RV Portable AC |
|---|---|
| Voltage (v) | 220,110,12V,24V |
| Power (w) | 500 |
| Use | Room,Car,Meetting Room,RVS / Tent,Office |
| Power Source | Electrical,Solar |
| Name | Mini Air Cooler Humidifier |
|---|---|
| Power Source | 220V AC/110V AC |
| Weight | 15 Kg |
| Airflow | 180 CFM |
| Warranty | 1 Years |
| Name | RV Portable AC |
|---|---|
| Voltage (v) | 220,110,12V,24V |
| Power (w) | 490 |
| Use | Room,Car,Meetting Room,RVS / Tent,Office |
| Power Source | Electrical |
| Name | Outdoor Portable AC |
|---|---|
| Voltage (v) | 220,110,12V,24V |
| Power (w) | 500 |
| Use | Room,Car,Meetting Room,RVS / Tent,Office |
| Power Source | Electrical,Solar |
| Name | RV Portable AC |
|---|---|
| Dimensions | 24 X 16 X 14 Inches |
| Portability | Built-in Wheels And Handle |
| Power Source | Electric (110V-120V) |
| Control Type | Digital Remote Control |
| Name | Mini Air Cooler Humidifier |
|---|---|
| Power Source | 220V AC/110V AC |
| Weight | 12 Kg |
| Airflow | 80 CFM |
| Warranty | 1 Years |