| Name | Camping Portable Air Conditioner |
|---|---|
| Voltage (v) | 220,110,12V,24V |
| Power (w) | 490 |
| Use | Room,Car,Meetting Room,RVS / Tent,Office |
| Power Source | Electrical |
| Name | Camping Portable Air Conditioners |
|---|---|
| Voltage (v) | 220,110,12V,24V |
| Power (w) | 500 |
| Use | Room,Car,Meetting Room,RVS / Tent,Office |
| Power Source | Electrical,Solar |
| Power Source | AC 220V,AC 110V |
|---|---|
| Weight | 13 Kg |
| Rated Power | 280W |
| Cooling Capacity | 2200BTU |
| Noise Level | 45 DB |
| Control Type | Camping Tent Air Conditioner |
|---|---|
| Air Flow | 400 CFM |
| Type | Split-type Air Conditioner |
| Noise Level | 45 DB |
| Gross Weight | 15 Kg |
| Name | Split Portable Air Conditioner |
|---|---|
| Rated Power | 490 Watts |
| Net Weight | 13 Kg |
| Operating Temperature Range | 16°C To 32°C |
| Cooling Capacity | 5500BTU |
| Name | Split Portable Air Conditioner |
|---|---|
| Rated Power | 490 Watts |
| Voltage | 220V,110V |
| Cooling Capacity | 5500BTU |
| Gross Weight | 15 Kg |
| Name | Compact Portable Air Conditioner |
|---|---|
| Power Consumption | 490 Watts |
| Voltage | 220V,110V |
| Cooling Capacity | 5500BTU |
| Refrigerant Type | R410A |
| Name | Split Portable Air Conditioner |
|---|---|
| Power Consumption | 490 Watts |
| Voltage | 220V,110V |
| Cooling Capacity | 5500BTU |
| Refrigerant Type | R410A |
| Name | Split Portable Air Conditioner |
|---|---|
| Power Consumption | 490 Watts |
| Voltage | 220V,110V |
| Cooling Capacity | 5500BTU |
| Refrigerant Type | R410A |
| Name | Split Portable Air Conditioner |
|---|---|
| Cooling Capacity | 5500BTU |
| Power Consumption | 490 Watts |
| Refrigerant Type | R410a |
| Voltage | 220V,110V |