| Power Source | 220V AC/110V AC |
|---|---|
| Weight | 15 Kg |
| Airflow | 165 CFM |
| Warranty | 1 Years |
| Portability | Lightweight With Carry Handle |
| Name | Split Mini Air Conditioners |
|---|---|
| Power Consumption | 490 Watts |
| Voltage | 220V,110V,12V,24V |
| Cooling Capacity | 5500BTU |
| Refrigerant Type | R410A |
| Name | Outdoor AC Unit Portable |
|---|---|
| Power Source | 220V AC/110V AC |
| Weight | 15 Kg |
| Airflow | 165 CFM |
| Warranty | 1 Years |
| Model NO. | B01 |
|---|---|
| Usage | Room, Car, Office, Pet House |
| Cooling/Heating | Cooling Only |
| Power Source | Electrical |
| Power Type | AC |
| Model NO. | B01 |
|---|---|
| Usage | Room |
| Cooling/Heating | Cooling Only |
| Power Source | Electrical |
| Power Type | AC |
| Model NO. | B01 |
|---|---|
| Usage | Room, Tent, Pet, Kitchen |
| Indoor Machine Noise | 36-49dB |
| China Energy Efficiency Standard | Level 3 |
| Cooling/Heating | Cooling Only |
| Model NO. | B01 |
|---|---|
| Usage | Room, Car, Office, Pet House |
| Cooling/Heating | Cooling Only |
| Power Source | Electrical |
| Power Type | AC |
| Model NO. | B01 |
|---|---|
| Usage | Room, Car, Office, Pet House |
| Cooling/Heating | Cooling Only |
| Power Source | Electrical |
| Power Type | AC |
| Model NO. | B01 |
|---|---|
| Cooling/Heating | Cooling Only |
| Power Source | Electrical |
| Power Type | AC |
| Function | Cooling, Dehumidification |
| Name | Camping Tent AC Unit |
|---|---|
| Voltage (v) | 220,110 |
| Power (w) | 490 |
| Use | Room,Car,Meetting Room,RVS / Tent,Office |
| Power Source | Electrical,Solar |