| Name | Portable Outdoor Air Conditioner |
|---|---|
| Voltage (v) | 220,110 |
| Power (w) | 500 |
| Use | Room,Car,Meetting Room,RVS / Tent,Office |
| Power Source | Electrical,Solar |
| Name | RV Portable Air Conditioner |
|---|---|
| Voltage (v) | 220,110 |
| Power (w) | 490 |
| Use | Room,Car,Meetting Room,RVS / Tent,Office |
| Power Source | Electrical,Solar |
| Power Source | 220V AC/110V AC |
|---|---|
| Weight | 15 Kg |
| Airflow | 165 CFM |
| Warranty | 1 Years |
| Portability | Lightweight With Carry Handle |
| Power Source | 220V AC/110V AC |
|---|---|
| Weight | 15 Kg |
| Airflow | 165 CFM |
| Warranty | 1 Years |
| Portability | Lightweight With Carry Handle |
| Name | Split Portable Air Conditioner |
|---|---|
| Rated Power | 490 Watts |
| Net Weight | 13 Kg |
| Operating Temperature Range | 16°C To 32°C |
| Cooling Capacity | 5500BTU |
| Power Source | 220V AC/110V AC |
|---|---|
| Weight | 15 Kg |
| Airflow | 165 CFM |
| Warranty | 1 Years |
| Portability | Lightweight With Carry Handle |
| Name | Mosquito Net Air Conditioner |
|---|---|
| Power Source | 220V AC/110V AC |
| Weight | 12 Kg |
| Airflow | 80 CFM |
| Warranty | 1 Years |
| Power Source | 220V AC/110V AC |
|---|---|
| Weight | 15 Kg |
| Airflow | 165 CFM |
| Warranty | 1 Years |
| Portability | Lightweight With Carry Handle |
| Name | Camping Air Conditioner |
|---|---|
| Voltage (v) | 220v/110v,12v,24v |
| Power (w) | 490 |
| Power Type | AC,DC |
| Power Source | Electrical,Solar |
| Power Source | AC 220V,AC 110V |
|---|---|
| Weight | 13 Kg |
| Rated Power | 280W |
| Cooling Capacity | 2200BTU |
| Noise Level | 45 DB |