| Name | Split Portable AC |
|---|---|
| Power Consumption | 490 Watts |
| Voltage | 220V,110V |
| Cooling Capacity | 5500BTU |
| Refrigerant Type | R410A |
| Power Consumption | 490 Watts |
|---|---|
| Voltage | 12V,24V,48V |
| Cooling Capacity | 5500BTU |
| Refrigerant Type | R410A |
| Operating Temperature Range | 16°C To 32°C |
| Power Consumption | 490 Watts |
|---|---|
| Voltage | 12V,24V,48V |
| Cooling Capacity | 5500BTU |
| Refrigerant Type | R410A |
| Operating Temperature Range | 16°C To 32°C |
| Model NO. | B01 |
|---|---|
| Usage | Room |
| Indoor Machine Noise | >50dB |
| China Energy Efficiency Standard | Level 2 |
| Cooling/Heating | Cooling Only |
| Name | Portable Mini Split AC Unit |
|---|---|
| Voltage | 220V,110V |
| Cooling Capacity | 5500BTU |
| Power Consumption | 490 Watts |
| Operating Temperature Range | 16°C To 32°C |
| Name | Camper AC Units |
|---|---|
| Voltage (v) | 220v/110v,12v,24v |
| Power (w) | 490 |
| Use | Room,Car,Meetting Room,RVS / Tent,Office |
| Power Source | Electrical,Solar |
| Name | Camping AC Cooler |
|---|---|
| Voltage (v) | 220v/110v,12v,24v |
| Power (w) | 490 |
| Use | Room,Car,Meetting Room,RVS / Tent,Office |
| Power Source | Electrical,Solar |